Kol Sarkması İçin Hareketler

Kol Sarkması: Sarkık kollar belli bir yaştan sonra cilt esnekliğini kaybetmesiyle oluşur, bazı durumlarda fazla kilo kaybı ve hızlı zayıflamada kollarda sarkmaya neden olur.

Bayanlarda kol sarkması: erkeklere nazaran daha kötü ve kabus gibi durumdur. Bu yüzden bu problemi sık sık kol sarkması egzersizleri yaparak giderebilirsiniz.

Kol Sarkması Egzersizleri

Bayanlara kol sarkması için uygulanacak bu hareketlerden bir grubunu her gün 10 kez tekrar edin.

Kol Sarkması İçin 1. Hareket

*Elinize 1’er kiloluk dambıl alın ve birbirine bakacak şekilde yukarıya kaldırın. Bacaklarınızı kalça hizanızda açın.

*Nefes alın ve nefes verirken karnınızı sıkın kollarınızı yarım kırın ve baş hizanıza kadar indirip kaldırın.

Kol Sarkması İçin 2. Hareket

*Elinize plates lastiği alın ve bacaklarınızı kalça hizasında açın. Ayaklarınızı altından geçirdiğiniz lastik ile dik durun.

*Dizlerinizi kalça hizasında hafifçe bükerek plates lastiğinizi yukarıya doğru çekin. Tekrar indirin. 10 kez tekrar yapın.

Kol Sarkması için 3. Hareket

*2. Hareketteki gibi bacaklarınızı dik olarak açın bükmeden ve lastiği yanlarda sabit tutun.

*Bacaklarınızı yine bükerek plates lastiğini yanlara doğru açın. Karın kaslarınız sıkı, kollarınızı açarken gergin olsun.

Kol Sarkması İçin 4. Hareket

*Plates lastiğini sol ayağınız altında sabitleyin diğer ucunuda sol elinizle tutun. Lastiği göğüs hizanıza kadar gergin şekilde çekip tekrar bel bölgenize getirin.

*Daha sonra ayağınızın altındaki lastikle sol elinizi öne doğru sağ bacağınızı kaldırarak uzanın.

Kol Sarkması İçin 5. Hareket

*Plates ipi ile sol elinizi kalçanızın arkasından sağ elinizide omzunuzun üstünden lastiği tutun.  İki elinizlede birbirine ters şekilde sol eli yukarıya, sağ eli aşağıya doğru gerginleştirin.

Kol Sarkması İçin 6. Egzersiz

*İki ayağınızın altından plates lastiği geçirin. Belinizi öne doğru eğin ve plates lastiğini gerginleştirin. Omuzlarınızı oynatmadan çekin lastiği.