Karın Yağlarını Erit !

Karın yağlarını eritme; Vücudun merkezi olan karın kasları ne kadar sağlam olursa, o kadar dengeli ve güçlü olursun. Karın yağlarınızdan kurtulmak için 5 adet karın yağlarını eriten egzersizle kısa süre forma girebilirsiniz.

1- Egzersiz

Yere sırtüstü uzanın , ellerinizi ensenizde birleştirin. Bacaklarını bitişik, tavanlarını havada bırakacak şekilde dik tut. Karnını içeri ve yukarıya doğru çek. Nefes al, nefes verirken başını göbek deliğine doğru yuvarla. Bu şekilde karnına bakarak dur. Tekrar nefes al, nefes verirken, bacaklarını yere paralel olarak indir. Bu pozisyonda 10’ a kadar say. Hareketi 10 kere tekrarla. Bu pozisyonda beliniizi açmamak için karın kaslarınızdan güç alın. Karın yağlarını eritmek için bu hareketi forma girene kadar yapabilirsiniz.

2- Egzersiz

Kollarını omuz, bacaklarını ise kalça genişliğinde açıp yere yüzüstü uzan. Karnını içeri ve yukarı doğru çek. Plank poziyonuna geç.  Nefes al, nefes verirken sol bacağını yukarıya kaldır. Aynı hareketi sağ ayakla yapıp 20 kez tekrarla. Karın yağlarını eriten egzersizi haftada 3 kez uygulayın.

3- Egzersiz

Her iki eline bir veya bir buçuk kiloluk ağırlık alıp yere sırtüstü uzan. Bacaklarını masa pozisyonuna getir. Kollarını göğüs hizasında birleştir. Karnını içeri ve yukarıya doğru çek. Nefes al nefes verirken, başını göbek deliğine yuvarlayarak karnına doğru kalk. Tekrar nefes al  nefes verirken bacaklarını indirmeden üst gövdeni sağa doğru çevir. Ortaya gel ve yine nefes al nefes verirken gövdeni sola doğru çevir. Hareketi 20 kez tekrarla. Bu egzersizi karın yağlarını eriten egzersizlerden 2. Egzersizden hemen sonra yapmanızda fayda var.

4- Egzersiz

Her iki eline bir veya bir buçuk kiloluk ağırlık alıp yere sırtüstü uzan. Dizlerin bükülü ve ayak tabanların yerde olmalı. Kollarını göğüs hizasında yukarıya kaldır. Karnını içeri ve yukarıya doğru çek. Nefes al, nefes verirken ayak tabanlarından ve karnından güç alarak vücudunu öne doğru yuvarla. Tekrar nefes al, nefes verirken başlangıç pozisyonuna dön. 10-12 kez bu hareketi tekrarla.

5- Egzersiz

Yere yüzüstü uzan. Kol ve bacaklarını V şeklinde aç. Başın düz, bakışların yerde olmalı. Karnını içeri ve yukarıya doğru çekerek yerle temasını azalt. Nefes al, nefes verirken kol ve bacaklarını pozisyonunu bozmadan yukarıya doğru kaldır. 10’a kadar sayarak bu pozisyonda bekle. İlk pozisyona dön.  15 kez tekrarlayın.