Karın Kası Yapma Hareketleri

Karın kası yapma: Sarkık, yağlı ve selülitli bir karın kasına sahip olmaktansa hafif kaslı sıkı bir karın kaslarına sahip olmayı hangi bayan istemez? Ev ortamında rahatça uygulayabileceğiniz 6 farklı şekilde yapabilirsiniz.

Karın Kası Egzersizleri

Arın kası yapma hareketlerine 8 kez tekrarla başlayın. Aşağıdaki tüm hareketleri en az 8 defa yapın ve vaktiniz varsa 5 set yoksa en az 3 set olarak uygulayın. Hareketleri haftanın her günü Pazar hariç gün gün ayırabilirsiniz.

Karın Kası Yapma 1. Hareket

*Yere sırt üstü uzanın kollarınızı boynunuzda birleştirin ve hafifçe yukarıya doğru yükselin.

*Boynunuz yukarıda iken nefesinizi alın ve karnınızı iyice sıkın bacağınızı kendinize doğru çekerken nefes verin. Diğer bacağınızla da aynı egzersizi uygulayın.

Karın Kası Yapma 2. Hareket

*Sırt üstü dümdüz yere uzanın. Kalçalarınızın altında ellerinizi tutun.

*Nefesinizi alın nefesinizi verirken hem başınızı hemde ayaklarınızı yukarıya doğru yükseltin. Üst ve alt kasın kaslarının çalışması için.

Karın Kası Yapma 3. Hareket

*Yere sırt üstü yatın. Bacaklarınızın tam altına büyük plates topunu yerleştirin ve iyice çekin. Kollar boyunun altında olacak.

*Bacaklarınız sabit kalsın. Kollar aşağıda iken nefes alın yukarıya yükselirken nefes verin.

Karın kası yapma 4. Egzersiz

*Sırt üstü yere uzanın baaklarınızı masa şeklinde kaldırın.

*Nefes alın ve verirken başınızı ve bacaklarınızı masa pozisyonuna getirin. Tekrar aşağıya indirin. 3 set yapın. 12’şer defa tekrar edin.

Karın kası yapma 5. Egzersiz

*Sırtüstü yere uzanın ve bacaklarınızı 90 derecelik bir açıyla yukarıya doğru kaldırın.

*Daha sonra nefes alın verirken sol bacağınızla sağ elinizi karnınızın üstünde birleştirin. Sonra sağ bacağınızla sol elinizi birleştirin.

Karın Kası Yapma 6. Egzersiz

*Yere oturun elinize 1’er kiloluk dambıl alın hafif geriye doğru eğilin. Nefes alın ve nefes verirken kollarınızı öne doğru itin.

*Yukarıda dambıllarla öne doğru uzattığınız hareketi bu sefer alın verirken sağa doğru dambılı uzatın. Tekrar nefes alın ve sola doğru uzatın.