Bölgesel Zayıflama Hareketleri

Hareket – 1 (Sguast Thrust)

İki  ayağını birleştirip ayakta dur ve kollarını vücudun yanında tut. Yere çömel ve ellerini ayaklarının önüne koy. Ardından bacaklarını geriye şınav pozisyonuna zıpla. Ardından hareketi geriye yaparak başlangıç pozisyonuna dön.

Bölgesel zayıflama etkisi; Karın, bel ve kalça sıkılaştırıcı harekettir.

Hareket -2 (Prisoner Squat)

Ayaklarını omuz genişliğinde açıp ayakta dur. Ellerini başının arkasına koy ve dirseklerini aç. Göğsün dik ve sırtını düz tutarak kalçanı geriye it. Kalçan neredeyse yere paralel olacak şekilde dizlerini bük. Başlangıç pozisyonuna dönmek için topuklarından kendini it.

Bölgesel zayıflama etkisi: Bel, bacaklar ve arka baldır.

Hareket – 3 (Prone Hand Touch)

Şınav pozisyonuna geç, ellerini omuz genişliğinde aç. Vücudun başından topuklarına kadar düz bir çizgi gibi olmalı. Vücudunu sabit kalçanı paralel tutarak sol elini kaldır ve sağ elinin üstüne dokun. Ardından başlangıç pozisyonuna dön. Sonra sağ elinle tekrarla.

Bölgesel zayıflama etkisi: Kollardan başlayarak tüm vücuttaki yağları yakan bir harekettir.

Hareket -4 (Alternaif Ağırlık)         

Ayaklarını omuz genişliğinde açıp ayakta dur, ayaklarının arasına dambıl koy. Kalçanı geriye itip dizlerini bükerek alçal, sağ elinle ağırlığı kavra. Sırtını düz ve karnını sıkı tutarak ayağa kal, ağırlığı omuz hizasına kaldır. Başlangıç pozisyonuna dönmek için hareketi tersten yap. Sol elinle tekrarla.

Bölgesel zayıflama etkisi: Kalça ve bel bölgesini zayıflamasına ayakların güçlenmesine yarar.  

Hareket -5 (Diz Değdirme)

Bacaklarını kalça genişliğinde açıp ayakta dur, ellerini kalçanın üzerine koy. Göğsünü dik, omuzlarını geride tut. Üst gövdeni dik ve karnını sıkı tutarak sağ ayağınla büyük bir adım at, ardından iki dizini birden büküp lunge pozisyonuna alçal. Sol ayağının topuğuna bastırarak ayaktaki pozisyonuna geri dön. Sol ayağınla geriye doğru adım atarak tekrarla.

Bölgesel zayıflama etkisi: Bacak, ön arka baldır, basen ve kalça inceltme hareketi.